Navigace \ Triatlon Litomyšl \ Aktuality \ Slovo po 22.ročníku

Slovo po 22.ročníku

Druhá srpnová sobota se stala tradičním termínem již pro 22.hý ročník dlouhého triatlonu v Litomyšli-Nedošíně (1km – 50 km – 10 km).Kterému po dopoledním dešti přálo polojasné počasí,které většina z 55. startujících označilo za ideální pro závod.Tito závodníci byli rozděleni do několika kategorií.Muži startovali na celé trati,ženy na poloviční a družstva dle dohody.
Po roční pauze a dovršení hattricku se stal vítězem Jílek David časem 2:07:21a tím posunul na druhé místo loňského vítěze Josefa Dolečka časem 2:12:30. Třetí místo bral Havran Jan časem 2:13:49. Nejlepší ženou byla Hurychová Jaroslava časem 1:18:54. Letos musím zmínit i kategorii děti s doprovodem, kde na trati 100 m plavání – 25 km kolo – 3 km běh. Byli letos dva soutěžící a zároveň vítězi. A to Anežka Broulíková z České Třebové a Sebastian Přemysl Seidl z Benátek. Kteří jsou příslibem sportu i v budoucnosti.
Blahopřeji všem závodníkům k jejich výkonům. Děkuji všem dobrovolníkům s pomocí uspořádat tento ročník,časoměřičům(manželé Jandíkovi) a Petru Popelkovi,nejen za letošní pomoc,ale hlavně za založení této tradice, díky které si může kdokoliv tento sport vyzkoušet. Zároveň patří díky i za doprovodný program během i po závodě, který připravil Pavel Saqua. A to paddleboarding, windsurfing, windsurfingový trenažer a celosvětově patentované čtyřmístné šlapadlo Conger.
Snad takto příjemnou sobotu strávíme i příští rok,kdy 23.ročník vychází na 12.8.2017
Publikováno: 19.8.2016