Navigace \ Triatlon Litomyšl \ Aktuality \ Slovo po 26.ročníku

Slovo po 26.ročníku

Roky letí, ročníky přibývají a my máme za s sebou již 26.rořník triatlonu v Litomyšli,který se konal v tradiční termín(druhou sobotu v srpnu) za neskutečné podpory počasí, které startujícím dopřálo 37 stupňů celsia. Distance byli 1km plavání, 50km kolo a 10 km běh v dospělých kategoriích a pro děti byli připravené tratě do 160m plavání, 10km kolo a 2,5km běh.
Dospělých vzdáleností se zúčastnilo 33 startujících a dětských 7 stratujících,kteří si porůznu odzávodili a úspěšně dokončili.Mezi muži po roční pauze zvítězil domácí závodník Pavel Pešek časem 2:23:28,kterého na stupních vítězů doprovodili na druhém místě Antonín Hurych časem 2:31:31 a třetím místě Lukáš Petr časem 2:33:31.Nejrychlejší ženou na poloviční trati,než jeli muži byla též domácí závodnice Kabrhelová Pavlína časem 1:43:28,kterou doprovodili na stupně vítězů Exnerová Veronika časem 1:45:31druhým místem a třetím místem Melounová Helena časem 1:48:20.
Mezi dětmi byli vítězové všichni a nejen proto,že v každé kategorii bylo jedno.Ale že zvládli svůj závod s chutí pohybu ve třech různých sportech
Všem závodníkům, dobrovolníkům co pomáhají s udržením tradice, divákům a sponzorům chci poděkovat za letošní spolupráci a hlavně trpělivost s předzávodními informacemi. Z důvodu spousty omezení na tratích, které se nakonec projevili minimálně.Zároveň díky i za doprovodný program na hrázy, který připravil Pavel Saqua .A těším se,že se sejdeme opět příští rok druhou sobotu v srpnu na stejném místě.
Publikováno: 13.8.2020